8.a klases skolēni kopā ar savām internāta audzinātājām 20. februārī devās ekskursijā uz Rīgu Erasmus+ programmas projekta “Arts for Life: developing life skills through the arts” ietvaros. Ekskursijas mērķis bija apmeklēt Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, “COSMOS” Ilūziju muzeju, izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas mākslas un kultūras vērtības, iepazīt Latvijā radītas inovācijas.
Izrādījās, ka ļoti interesanti ir Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Muzejā, gides pavadībā, skolēni, pārvietojoties pa ēku, izgāja cauri visām nozīmīgākajām “pieturām”, kas stāsta par ēkas vēsturi, arhitektūru un laikmeta kontekstu. Skolēni guva ieskatu Latvijas mākslas vēstures kopainā visa 19. un 20. gadsimta garumā. Skolēniem patika aplūkot daudzās gleznas, drosmīgākajiem pastaigāt pa stikla grīdu, uzzināt kā tiek uzglabātas un transportētas gleznas, kā attīstījusies glezniecība Latvijā. Gide ļoti interesanti par to visu pastāstīja. Bet, par to, ka kolonnu elementos izmantots īsts zelts, skolēni nespēja noticēt. Vēl skolā, pārrunājot iespaidus, daudzi par to šaubījās.
Īpaši aizraujoši skolēniem likās, pēc ekskursijas pa muzeju, pašiem doties mākslas noslēpumiem pa pēdām. Skolēniem izsniedza detektīvkartes un viņu uzdevums bija atminēt paroli. Visi ar uzdevumu veiksmīgi tika galā.
“Cosmos” ilūziju muzejā ekskursanti redzēja un izbaudīja, cik apbrīnojamus trikus spēj izstrādāt mūsu redze. Optiskās ilūzijas, labirints, kosmosa istaba – skolēniem viss patika un likās interesanti. Interesantas sanāca arī fotogrāfijas, kuras tapa Ilūziju muzejā.
Dienu Rīgā skolēni noslēdza ar batuta parka Jump Space apmeklējumu. Fizisks nogurums, slapjas muguras, sārti vaigi un bezgalīgi liels gandarījums par piedzīvoto un izbaudīto, tāds ir divu stundu rezumējums batutu parkā.
Astotie bija gandarīti par jauki un interesanti pavadīto dienu Rīgā un ar skolas biedriem savos piedzīvojumos dalījās skolas rīta līnijā.