8.a klases skolēni kopā ar savām internāta audzinātājām 16. maijā baudīja mākslu galvaspilsētā. Erasmus+ programmas projekta “Arts for Life: developing life skills through the arts” ietvaros, skolēni apmeklēja Modes muzeju un izstādi “Mākslas dienas 2019. Sešdesmit” Latvijas Mākslinieku Savienībā.
Modes muzejā skolēni piedalījās nodarbībā “Kā top tērps.” Nodarbībā, kopīgi ar gidi runājot un darbojoties, skolēni centās rast atbildes uz jautājumiem:
– Kas īsti ir modes nams, un kas tajā notiek?
– Kas ir modes dizainers?
– Kā no idejas nonāk līdz skicei?
– Kas ir piegrieztne, kāpēc tā vajadzīga un kas to zīmē?
– Kā šuj un izšuj apģērbu, un kā to darīja kādreiz?
– Kādi ir audumi veidi, kā iegūst audumus?
Noslēgumā, gides pavadībā, astotie apskatīja Modes muzeju, tā pastāvīgo ekspozīciju un šobrīd izstādīto izstādi “Spožie astoņdesmitie”. Skolēniem bija interesanti, gan uzzināt kā tiek pie auduma, gan izdzīvot apģērbu un modes pārvērtības un tendences.
Izstādē Latvijas Mākslinieku Savienībā skolēni vēroja mākslas laikmetīgās izpausmes- vizuālās, tēlniecības un lietišķās mākslas darbus gan pieredzējušu, gan profesionālu, gan arī jauno topošo mākslinieku izpildījumā. Izstādē bija mākslinieku darbi pie kuriem skolēnu skatieni aizkavējās ilgāk un bija arī skolēniem neizprotami darbi.
Dienas turpinājumā skolēniem piedzīvojums Saulkrastu peintbola parkā “Bušas” un pastaiga pa fantastisko Saulkrastu jūrmalu.