Mūsu skolā, nu jau tradicionāli, pavasarī notiek Arodu dienas.
Šī gada Arodu nedēļa iesākās ar kursantu video sveicieniem rīta līnijā. Video rullīšos skatījāmies, kā arodklašu audzēkņi apgūst savu izvēlēto arodu.
Tad jau nedēļas garumā daudz izzinājām, izmēģinājām, izvērtējām.
Nodarbībā “Meža sniegtās iespējas darba tirgū” SIA “Mana Galdniecība” uzņēmuma dibinātājs un vadītājs Māris Stepanovs līdzdalīja savu pieredzi un sniedza daudz vērtīgu atziņu.
Galdniecības meistarklasē “Dari un radi” malā nepalika neviens, katram bija iespēja tikt pie paša gatavota koka piekariņa ar iegravētu uzrakstu Arodiņš.
Mežstrādnieku meistarklasē “Mežs – Latvijas zelts!” skolēni uzzināja par audzes biezumu, tas ir, noskaidroja koku skaitu viena hektāra platībā, centās atpazīt kokus pēc lapām, drošākie ņēma arī rokās motorzāģi un izmēģināja savus spēkus un prasmes. Interesanti bija arī matemātikas skolotājai, reizē ar skolēniem uzzināt un praktiski veikt koka augstuma noteikšanu.
“Jautrošanās virtuvē!” tiešām bija jautri, kamēr cepeškrāsnī gozējās skolēnu sagatavotie cepumi, skolēni ar labiem rezultātiem centās tikt galā ar interesantiem uzdevumiem, piemēram, tikai ar salmiņu palīdzību pārvietot pupiņas no šķīvja glāzē, nomizot garāko ābola mizu, sameklēt burtus ēdienu fotogrāfijās. Arī cepumi sanāca “jautrie”, katrs skolēns savam cepumam uzdekorēja omulīgu smaidiņu.
Arodu nedēļas laikā daudzi skolēni izmantoja vienreizējo iespēju- izbraukt ar traktoru. Ne viens vien no zēniem pēc izbrauciena, pieņēma lēmumu, mācīties un iegūt traktora tiesības.
“Jauniešu akadēmijā” skolēniem bija jādomā, jāanalizē, jāizvērtē un jāatbild uz jautājumiem par profesiju izvēli, par dzīves vērtībām. Nebija viegli rast atbildes uz tik nopietniem jautājumiem kā – vai strādāt darbu, lai būtu nauda, vai darīt darbu, kas sagādā prieku.
Nedēļas noslēgumā talka- skolas apkārtnes uzkopšana. Katram bija paredzēts kāds darbiņš, vai nu lapu grābšana, zaru savākšana, akmeņu nolasīšana no skolas tīruma, puķu dobju sakopšana vai vēl kāds cits darbiņš. Laiks mūs lutināja, darbus veicām ar prieku un noslēgumā baudījām uz ugunskura pašu vārīto zupu.
Arodu nedēļa bija izdevusies- skolēni bija ieinteresēti, darbīgi un aktīvi.