Vai Tev ir labākais draugs vai draudzene? Ar kuru vari runāt par visu ko un uzticēt noslēpumus? Vai Tu esi drošs, ka nekas jūsu draudzību nespēs izšķirt? Arī Olivers un Pāvels ir labākie draugi,“čomiņi”.
8. aprīlī, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, 5.a līdz 9.a klašu skolēni , 1. un 2. kursa audzēkņi noskatījās Goda teātra izrādi jauniešiem “Čomiņi”. Divi draugi Olivers un Pāvels ir lugas galvenie varoņi. Starp viņiem nebija noslēpumu, viņi varēja runāt par visu, protams, arī par meitenēm. Bet, tad sekoja pārbaudījums puišu draudzībai, Olivers bija sācis satikties ar Pāvela māsu. Viss tomēr beidzās labi, puiši saglabāja draudzību.
Izrāde, kura ir par skolas vecuma jauniešu dzīvi un draudzību, pusaudžus patiesi ieinteresēja, lika dzīvot līdzi lugas varoņiem. Teksti un dialogi bija interesanti, atmosfēra- spraiga un atslābums nebija ne mirkli. Pēc izrādes skolēni atzina, ka būtu gribējuši skatīties vēl ilgāk un dažs pat teica, ka visnormālākā izrāde, kāda redzēta. Nodarbībās skolēni ar skolotājiem pārrunāja iespaidus un diskutēja par redzēto.
Klāva Knuta Sukura izrāde “Čomiņi” Leona Leščinska režijā, lomās – Edgars Ozoliņš un Rolands Beķeris, nominēta 2017./2018. sezonas Spēlmaņu nakts balvai kategorijā “Gada izrāde pusaudžiem”. Luga uzvarējusi arī lugu konkursā “36 stundas – skola”, kuru organizēja Latvijas Dramaturģijas centrs, Goda teātris un biedrība “ Darbnīcas”.