13. februārī mūsu skolas skolēni piedalījās visā pasaulē populārajā Ēnu dienā.
No 4. līdz 9. klašu skolēni devās stundas vērot pie skolas pavāra palīgiem, galdnieka palīgiem, mežstrādniekiem.
Pavāra palīgi ļāva ielūkoties kā top gulaša zupa, sākot jau no dārzeņu pirmapstrādes līdz pat trauku mazgāšanai, kad zupas katliņi jau iztukšoti. Paralēli zupas vārīšanai, katram ēnotājam bija iespēja izcept smilšu cepumu sirds formā.
Galdnieka palīgi demonstrēja mūsdienīgu darba procesu, kur izmantojot CNC gravēšanas iekārtu tapa gan iegravēti raksti, gan pēc speciāliem pasūtījumiem – sunīši, ziedi utml. Ēnotāji varēja arī izmēģināt pašu galdnieka palīgu gatavotās spēles.
Pie mežstrādniekiem valdīja azartisks noskaņojums. Pat laika apstākļi, kas šoreiz nebija piemēroti darbam laukā, nemaz netraucēja darboties ar prieku. Ēnotājiem bija iespēja saģērbties mežstrādnieku formās un izmēģināt spēkus baļķa vilkšanā un sazāģēšanā un malkas torņa būvēšanā.
Īpaša Ēnu diena izvērtās 1. kursa audzēkņiem Lauritai Loginai un Kristapam Štreihfeldam. Viņi kopā ar skolotāju Daigu Vidmani devās uz Saeimas namu Rīgā, lai ēnotu deputāti Marinu Golubevu. Laurita un Kristaps kā ‘’ēnas” apmeklēja komisijas sēdes un citus parlamenta pasākumus, kuros piedalījās M. Golubeva. Skolēnus iepazīstināja ar Saeimas ēku un izvietojumu. Atgriežoties mājās Laurita un Kristaps bija emociju pārpilni un gandarīti par doto iespēju. Abi jaunieši zināja pastāstīt gan par apspriestajām tēmām, gan par pieņemtajiem lēmumiem, kaut gan Kristaps godīgi atzina, ka bija grūti izsekot un izprast apspriežamos jautājumus.
Vēl šajā dienā mūsu skolā bija “ēniņas” no citām skolām, kuras ēnoja skolotājas Zitu Ullasu, Jutu Skudi- Vanagu un Inesi Andersoni. Arī šiem skolēniem diena bija bagātīgi piepildīta, jo skolotājām bija daudz ko parādīt gan no skolas piedāvātajām iespējām, gan no skolotāju darbīgās ikdienas.
Šīs dienas guvums – pozitīvas emocijas un gan tieši, gan netieši apzinātas savas intereses un darba iespējas.