Maija pēdējā otrdienā lielais skolas autobuss skolēnus aizvizināja uz Ēdoli. Bibliotekāre Inta Rūdolfa sākumskolas un pamatskolas skolēniem noorganizēja mācību ekskursiju par novada literāro un kultūrvēsturisko matojumu.
Ekskursijas sākumā skolēni iepazina vēsturisko celtni ar īpašo senatnīgo auru- Ēdoles pili, kura apvīta ar nostāstiem un teiksmām. Pēc pils apmeklējuma skolēniem bija iespēja ielūkoties Ēdoles luterāņu baznīcā, kur baznīcas ģērbkambarī Krišjsānis Valdemārs dibināja pirmo latviešu bibliotēku.
Tālāk ceļš veda uz Ēdoles pamatskolu, kur ekskursanti apskatīja skolas vēstures muzeju. Šeit bibliotekāre Inta ieinteresēja skolēnus ar stāstu par Jocīgo jūras izsmelšanas biedrību.
Diena nelutināja ar saulīti, nenogurstošais lietutiņš bija asistents visas ekskursijas garumā, bet tas netraucēja uzzināt un redzēt ko jaunu un interesantu, kā arī ugunskurā uzcept desas. Mājupceļā skolēni nolika sagatavotos ziedu pušķīšus pie Īvandes muižas piemiņas akmens rakstniekam Mārtiņam Kalndruvam.
Atgriežoties skolā skolēni bija gandarīti par piedzīvoto. Citu starpā, skolēnu ieteikums- ja, gribat satikt Baronu Beisiku uz četrām kājām, redzēt vietas, kur uzņemtas vairākas latviešu mākslas filmas- dodieties uz Ēdoli!