5. februārī skolas 5. līdz 9. klašu meitenes Erasmus+ programmas projekta “Arts for Life; developing life skills trough the arts” ietvaros devās ekskursijā uz Aizputi un Apriķiem.
Aizputē meitenes apmeklēja Aizputes novadpētniecības muzeju, kur apskatīja muzeja ekspozīcijas un piedalījās radošajās meistardarbnīcās. Katra no meitenēm tika pie pašas pītas rokassprādzes un pirmo reizi izvārīja sev ūdens kliņģerus.
Tautas lietišķās mākslas studijas “Kamolītis “ audēju darbnīcā meitenes vēroja, kā stellēs top dažādi audekli pēc sentēvu metodēm un ornamentiem. Bija iespēja pašām piesēsties pie stellēm, ko arī meitenes izmantoja.
V. Jēriņas leļļu istabā bija skatāmas 500 tematiski dažādi tērptas lelles, kuras vāktas vairāk nekā 30 gadus. Lellītes bija tērptas tautas tērpos, aizvadītā gadsimta skolas tērpos, kā arī gadalaikus un ziedus raksturojošos fantāziju tērpos. Meitenēm, protams, ļoti patika lellītes.
Vēl Aizputē meitenes pabija Aizputes novada skolēnu jaunrades centrā, kur ir gan batikošanas, gan floristikas, gan mīksto rotaļlietu, gan audumu apgleznošanas, gan papīra plastikas un vēl dažādas citas darbnīcas.
Tālāk ceļš veda uz Apriķiem. Apriķu muzejā interesanta bija rokdarbu istaba veltīta Latvijas simtgadei. Te meitenes atkal darbojās pašas. Šoreiz tapa zivtiņas no filca materiāla.
Atgriežoties skolā pēc iespaidiem bagātās dienas, meitenes bija gandarītas, jo bija gan ko pastāstīt, gan ko parādīt.