Septembra pēdējā ceturtdienā bija laiks, kad skolā nebija sastopams gandrīz neviens skolēns. Viņi mēroja tuvus un tālus ceļus, cik nu katram bija pa spēkam, iepazīstot tuvējo skolas apkārtni, dodoties uz Pelču zivju audzētavu, aizsoļojot līdz briežu dārzam “Mazsālijas” , izzinot Kuldīgu un tās apkārtni. 8. a klase ceļā uz Paduri devās ar velosipēdiem un iepazina valsts nozīmes arhitektūras pieminekli Padures muižas klēti.
Pārgājiena dalībnieki ne tikai mēroja ceļu un iepazina iecerēto objektu, bet centās godam izpildīt saņemtos pārgājiena uzdevumus: izveidot no dabas materiāliem mūzikas instrumentu; sagatavot priekšnesumu – nodziedāt vai nodejot latviešu dziesmu, izmatojot pašu izveidotos instrumentus; ceļa laikā saredzēt un nofotogrāfēt latvisko dabā.
Skolēni, ņemot vērā iepriekšējā vakara lietus brāzmas, bija gatavi arī lietus mākoņiem, bet pārgājiena dienas pavadoņi, laimīgā kārtā, bija tikai saule un vējš. Vakarpusē skolā valdīja patīkams nogurums un prieks par izdevušos pārgājiena dienu.