Pelču speciālās internātpamatskolas-attīstības centra arodkursu audzēkņu starptautiskā prakse profesionālo iemaņu pilnveidošanai

2018

Pelču speciālās internātpamatskolas-attīstības centra arodkursu audzēkņu starptautiskā prakse profesionālo iemaņu pilnveidošanai

Projekts: Pelču speciālās internātpamatskolas-attīstības centra arodkursu audzēkņu starptautiskā prakse profesionālo iemaņu pilnveidošanai.
Nr. 2018-1-LV01-KA102-046781

Projekta finansētājs: Valsts Izglītības attīstības aģentūra

Partneri: Bildungsberatung & Vermittlungsagentur GmbH, Austrija; Globalijos Idejos, Lietuva

Mērķis: Arodkursu audzēkņu profesionālo iemaņu pilnveidošana, konkurētspējas paaugstināšana darba tirgū, personiskās izaugsmes veicināšana.

Projektā paredzētās aktivitātes:
Trīs programmas “’Ēdināšanas serviss” audzēkņu prakse IUB “Global ideas”, Viļņā, Lietuvā, 2019. gada martā-aprīlī.
Divu programmas “Ķokizstrādājumu izgatavošanas” audzēkņu prakse Bildungsberatung & Vermittlungsagentur GmbH, Austrijā, 2019. gada martā – aprīlī.
Viena programmas “Mežsaimniecība” audzēkņa prakse Bildungsberatung & Vermittlungsagentur GmbH, Austrijā, 2019.gada martā-aprīlī.

Projekta īstenošanas laiks: 2018. gada 1. jūnijs – 2019. gada 31. maijs

Cita saistītā informācija
Projekta vadītāja: Iveta Diržininka
Kontaktinformācija: ivetad2013@gmail.com, tālr.28910803

Konkursa Pelču speciālās internātpamatskolas – attīstības centra  izglītojamiem par dalību Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1( KA1)
,,Macību mobilitātes profesionālās izglītības sektorā” projekta “Pelču speciālās internātpamatskolas – attīstības centra arodkursu audzēkņu starptautiskā prakse profesionālo iemaņu pilnveidošanai”
NOLIKUMS

No prakses Lietuvā un Austrijā ir atgriezušies ēdināšanas pakalpojumu, kokizstrādājumu un mežstrādnieku programmu audzēkņi.

Ēdināšanas pakalpojumu programmas audzēkņi Mairis Mitenbergs, Zigmunds Trams un Kristīne Adamane praksi veica Radisson Blu viesnīcā Viļņā. Ikdienā audzēkņi  kopā ar pavadošo skolotāju  Agitu Grasimoviču  strādāja aukstajā un karstajā cehā,  gatavoja kanapē maizītes ar dažādiem pildījumiem un  dažāda veida salātus. Audzēkņi gatavoja uzkodas konferenču dalībniekiem, kuru skaits reizēm bija pat 700 cilvēki. Katru nedēļas nogali tika organizētas ekskursijas, skolēni bija Druskininkos, Klaipēdā, Palangā, un Kauņā, iepazinās ar Lietuvas kultūras un vēstures mantojumu.

Austrijā praktikanti savas zināšanas papildināja divās mācību programmās – kokizstrādājumu izgatavošana (Ansis Petrelevics un Edgars Bulis) un mežsaimniecība (Mārtiņš Preiss).  Jaunieši strādāja  ģimeņu uzņēmumos. Iegūtā pieredze bija nozīmīga un vērtīga, jo prakses laikā bija jāveic arī uzdevumi, kas tieši neatbilst profesijai, bet, kā atzina paši praktikanti, tas tikai uzlaboja un pilnveidoja citas prasmes un deva būtisku ieguldījumu personības attīstībā un izaugsmē. Kā apliecināja  praktikanti, darāmo darbu bija ļoti daudz un dažādi.   Jauniešiem tika dota arī iespēja   iepazīt Austrijas kultūru un vēsturi, nedēļas nogalē apmeklējot Vīni, kas bija patīkama tikšanās visiem kopā.

Prakses laiks jauniešiem sniedza izpratni par savas profesijas ikdienu, pozitīvo un negatīvo, ļāva iejusties svešā vidē un pilnībā uzņemties atbildību par veicamo uzdevumu, kā arī attīstīja spēju risināt dažādas situācijas.  Audzēkņi guva neatsveramu starptautisku pieredzi un profesionālas zināšanas, kas uzlabos viņu iespējas integrēties darba tirgū.