Mūsu skola, jau sesto gadu pēc kārtas, februāra otrajā pusē mīļi sagaida ciemiņus no speciālajām skolām, kuri aicināti piedalīties muzikāli radošajā pašizpausmes festivālā “Saules stariņi 2019″.Šogad deviņu skolu kolektīvi uz skatuves izdzīvoja savus rakstus un raksturus, jo festivāla “Saules stariņi 2019” moto bija “101 raksts”. Pasākuma laikā atklājās visdažādākie raksti- deju raksti, krāsu raksti, dienas ritma raksti, mūzikas ritma raksti.
Festivāla sākumā, izdejojot latvju deju rakstus, dalībniekus sveica skolotājas Initas Šmites dejotāji no 4.c un 5.c klases.
Pirmie festivālā savu priekšnesumu rādīja Upesgrīvas internātpamatskolas audzēkņi. Viņu izpildījumā izskanēja latviešu tautas dziesma “Adāt meitas, ko adati”, kurā apvienojās gan vokālās prasmes, gan ritmizēšanas prasmes, gan īpaši bija padomāts par skatuves tērpiem. Lažas speciālā internātpamatskola uzstājās ar dziesmu “Maize ar desu”. Duets dziedāja ģitāras un ritma kastes pavadījumā. Emocionālu priekšnesumu uz Pelčiem bija atvedusi arī Stiklu internātpamatskola. Skolēni dejā “Kur gaismeņa zila ausa ” izdejoja skaistus, latviskus deju rakstus. “Pulkstenim ir tāda dziesma”, tā klausītājus ar dziesmu un atbilstošu vizuālu noformējumu uzrunāja tālākie ciemiņi, Zālītes speciālā internātpamatskola.
Kalnsētas speciālā internātpamatskola dziedāja dziesmu “Krāsainais lietutiņš”, uzburot uz skatuves krāsainus mākonīšus un lietus lāses.
Festivāla turpinājumā Tukuma novada internātpamatskolas izpildījumā izskanēja dziesma “Kur dzīvo laime”. Skatītāji dungoja līdz un, sitot plaukstas, atbalstīja dziedātājus.
Purmsātu speciālā internātpamatskola priekšnesumā izmantojot dažādus ritma mūzikas instrumentus, izspēlēja un izdejoja “Rotaļdejas” rakstus.
Liepājas Līvupes pamatskolas- attīstības centra meitenes un puiši, tērpti zilos skaistos skatuves tērpos, ļāva skatītājiem baudīt visiem zināmo šūpuļdziesmu “Miedziņš sēdi, miedziņš gaida”.
Festivāla priekšnesumus noslēdza mūsu pašu audzēkņi, izspēlējot svinīgo un ritmisko Mocarta “Turku maršu”.
Pirmās daļas noslēgumā, pasākuma vadītāja Iveta visus aicināja uz kopīgu un atraktīvu priekšnesumu grupas “Rakstu raksti” pavadījumā. Tajā visu deviņu skolu mūzikas skolotāji vienojās kopīgos bungu ritmos, bet skatītājiem bija iespēja izkustēties un ievingrināt kājas dancošanai.
Festivāla otro daļu atklāja jaunieši no V. Plūdoņa vidusskolas, skolotājas Sangritas Upenieces vadībā, sveicot dalībniekus ar nelielu koncertu.
Priekšnesumus, kā katru gadu, vērtēja žūrija, mīļi saukti par Lieldraugiem, kurus pārstāvēja I. Eņģele, D. Lancmane, A. Čīče. Lieldraugi, pēc priekšnesumu noskatīšanās, visiem izteica atzinību par ieguldīto darbu un pozitīvajām emocijām, sakot, ka pilnīgi visi ir pelnījuši augstākās pakāpes. Katram dalībnieku kolektīvam tika piešķirta atbilstoša nominācija un kā sveicienu dalībnieki saņēma dāvaniņas un katras skolas kolektīvs mājās aizveda mūsu skolā gatavotas galda spēles, iesaiņotas skolēnu šūtos koferīšos un māla šķīvjus.
Kā ierasts, festivāls noslēdzās ar saldumiem un ballīti!
Pilnībā piepildījās skolas direktores I. Oļenas festivāla sākumā teiktais vēlējums- Šis koncerts domāts, lai kopīgi priecātos. Lai izdodas!
Mums izdevās!
Paldies ciemiņiem par emocionālajiem un krāsainajiem priekšnesumiem!
Paldies mūsu skolas kolektīvam. Festivāla krustmātei Līgai, pasākuma vadītājai Ivetai, apskaņotājam Ervīnam, skolotājām Sanitai un Kintijai par muzikālo priekšnesumu, skolotājai Initai un dejotājiem, skolotājām Santai, Agnesei un skolotājam Ērikam par sagatavotajām dāvaniņām, skolotājām Inesei, Gintai, Evijai, Ritai un Daigai par sagatavotajiem cienastiem un katram ik vienam, kas ieguldīja savu darbu un savas labās domas festivāla “Saules stariņi 2019” tapšanā.
Viesiem dodoties mājup, gaitenī bija sadzirdams jautājums- Skolotāj, ko dziedāsim nākamgad?
Uz tikšanos nākamgad! Gaidīsim!
Attēli no pasākuma ŠEIT