4.a klases skolēni cītīgi apmeklējuši Pelču pagasta bibliotēku. Sapazinušies ar bibliotekāri un noskaidrojuši, kas ir skaļā lasīšana un kas būtu jādara, ja skolēni nolemtu piedalīties konkursā “Skaļā lasīšana”.
Nākamajās bibliotēkas apmeklējuma reizēs skolēni jau izvēlējās katrs savu grāmatu un pastāstīja, kāpēc izvēlējās tieši šo grāmatu. Un, tad jau sākās nopietna gatavošanās sacensībām. Skolēni katrs lasīja kādu fragmentu no izvēlētās grāmatas. Stāstīja, vai patīk grāmata, vai varbūt vēlas mainīt un lasīt citu.
Pirms konkursa lasītāji spēkus izmēģināja ģenerālmēģinājumā. Skolēni ieklausījās bibliotekāres padomos, kā lasīt un stāstīt, lai interesanti būtu klausītājiem un, lai nebūtu ne par ātru, ne par lēnu.
23.martā notika ilgi gaidītais konkurss. Uzvarētāja laurus plūca Roberts Kīnasts. Roberts dosies uz “Skaļās lasīšanas” konkursu Kuldīgā. Turēsim īkšķus!
Kā atzina skolotājas, ļoti jauks pasākums, kurš motivēja bērnus lasīt. Skolēni, gatavojoties konkursam, cītīgi lasīja vakaros un stāstīja par izlasīto.