No 2019. gada 10. -15. februārim pie sadarbības partneriem Lietuvā, Katyciai pamatskolā Erasmus+ programmas projekta „ Arts for Life: developing life skills through the arts ” skolēnu īstermiņa mobilitātē devās četri Pelču speciālās internātpamatskolas – attīstības centra 9. klases skolēni: Gita Horste, Samanta Balode, Agris Baldiņš un Aivis Jakelis, mūzikas skolotāja Sanita Lugovska un folkloras kopas „ Ķīpa” vadītāja Agita Leontjeva.
Skolēni Lietuvā iepazinās ar tautas mūzikas tradīcijām, mūzikas instrumentiem, kuri gatavoti no dabas materiāliem, kā arī iemācījās vairākas lietuviešu tautas dejas. Apmeklēja Klaipēdas Pils muzeju, kurā varēja iepazīties ar senajiem darba rīkiem un ar roku darinātām rotas lietām. Tika izstaigātas arī Katyciai pilsētas katoļu baznīcas apakšzemes velves.
Mobilitātes ietvaros skolēni piedalījās dažādās komandas spēlēs un vairākās interesantās un aizraujošās meistarklasēs: „Emociju izpausme caur kustību” Klaipēdas Jaunatnes teātrī, mūzikas terapijas nodarbībā „Mūzikas dziedinošais spēks‘’, „Tradicionālo lietuviešu tautas mūzikas instrumentu darināšana”, „ Modernā deja” Mūsdienu Dejas Teātrī, un Kelmes pilsētas Leļļu Teātrī.
Noslēguma dienā dalībnieki piedalījās svinīgā pasākumā, kas veltīts Lietuvas neatkarības 101. gadadienai, kura tika atzīmēta 16. februārī, klausījās svētku koncertu, kurā uzstājās Viļņas Operas skatuves mākslinieki, bet vakarā vēroja krāšņu skaņas un gaismas šovu pilsētas centrā.
Nedēļa kaimiņvalstī paskrēja ļoti ātri, pilna iespaidiem un jaukām emocijām. Pirmdienas skolas rīta līnijā Agris, stāstot par piedzīvoto, vairākkārt uzsvēra- noteikti brauciet, ir interesanti!